Pályázatok
A Halmos Béla Program Kollégiuma nyílt pályázati felhívást jelentetett meg
A Halmos Béla Program célja a népzenei utánpótlás támogatása, színvonalas népzenei és világzenei produkciók fellépési lehetőségeinek, bel- és külföldi népszerűsítésének, a Kárpát-medencei és moldvai magyarság, valamint a velük együtt élő nemzetiségek népzenei világát jellemző kulturális sokszínűség bemutatásának elősegítése. A Program lehetőséget kíván adni, hogy a tartalmas, értékes népzenei és a népzenei hagyomány mély ismeretén alapuló világzenei szólisták és együttesek produkciói eljussanak a szélesebb közönséghez. Azon alkotókat és előadóművészeket kívánja támogatni, akik a legjelentősebb eséllyel bírnak színes zenei kultúránk nemzetközi jelenlétének megerősítésében, a magyar modell terjesztésében.
Pályázatot benyújtani az alábbi öt témakörökben lehet:
- Hazai vagy szomszédos országbeli magyarlakta területeken megvalósuló magas színvonalú, kiemelt népzenei és világzenei nagykoncert (egy alkalom), vagy legalább 4 alkalomból álló koncertsorozat megvalósítása. Nagykoncert címén kizárólag 350 fő feletti nézőszámú koncertek tervezhetők, míg a koncertsorozat esetén a 4 koncert összlátogatóinak száma haladja meg az 500 főt.
- A népzene – különös tekintettel a táncházmozgalom zenei világa – népszerűsítését szolgáló informatív, rendszeresen jelentkező tematikus műsorok támogatása. A rádiókban és televíziókban induló, készülő vagy már futó népzenei magazin jellegű adások, népzenével foglalkozó nyomtatott és online tartalmak (pl. színvonalas blogok, rovatok, programajánlók, elemző kritikák) megjelenésének támogatása.
- Néptáncegyüttesek számára új, minimum 25 perces, szakmai fórumokon történő élőzenés bemutatóihoz magas színvonalú koreográfiazenék létrehozásának, azok stúdió minőségű hangfelvételei elkészítésének támogatása.
- Népzenei szólisták és együttesek népszerűsítésének elősegítése, portfóliójuk kialakítása, fejlesztése.
- Népzenei táborok megrendezése
Bővebb információk és a pályázás részletes feltételei elérhetőek: https://nka.hu/kiemelt-kategoriak/palyaztatas/kollegiumok-felhivasai/a-halmos-bela-program-kollegiuma-nyilt-palyazati-felhivasa-2/
Összesen 2,8 milliárd forint értékű vissza nem térítendő forrásra pályázhat október 15-étől országszerte 2800 vidéki, egész évben nyitva tartó büfé
Az üzletenként egymillió forint értékű támogatást korszerű konyhatechnológiai és a mindennapi működéshez szükséges kisebb eszközök, készletek beszerzésére fordíthatják az igénylők. De felhasználhatják energiahatékony és gazdaságos üzemelést támogató fejlesztésekre, vagy akár nagyobb beruházásokhoz is.
A november 30-áig tartó pályázat immár ötödik üteme a Magyarország Kormánya által a vidéki vendéglátóhelyek támogatására indított 13 milliárd forint értékű programjának.
A pályázati felhívásról bővebb információk elérhetőek: https://info.kisfaludyprogram.hu/agazati-tamogatasi-program/videki-vendeglatohelyek-tamogatasa
Mintegy ezer vidéki kávézó és alkoholmentes italokra specializálódott vendéglátóhely pályázhat hétfőtől egymilliárd forint értékű vissza nem térítendő forrásra
A program keretében igényelhető, üzletenként egymillió forint értékű támogatást korszerű konyhatechnológiai és a mindennapi működéshez szükséges kisebb eszközök vagy készletek beszerzésére, energiahatékony és gazdaságos üzemelést támogató fejlesztésekre, illetve nagyobb beruházásokhoz használhatják fel.
Az október 9-éig tartó pályázat negyedik eleme a Vidéki kis- és közepes vendéglátóipari vállalkozások versenyképességének növelése című programnak.
A pályázati felhívásról bővebb információk elérhetőek: https://info.kisfaludyprogram.hu/agazati-tamogatasi-program/videki-vendeglatohelyek-tamogatasa
Eszközbeszerzésre, fejlesztésre igényelhetnek támogatást a hazai zenés-táncos szórakozóhelyek és alkalmi vendéglátó üzletek – Folytatódik az összesen 13 milliárd forint értékű turisztikai pályázati konstrukció
Az üzletenként igényelhető, egymillió forint vissza nem térítendő támogatás immár a harmadik eleme a Magyarország Kormánya által a vidéki vendéglátóhelyek számára indított, 13 milliárd forint értékű támogatási programnak. A támogatási program további őszi ütemeiben a kávézók, a büfék, az italüzletek és a bárok adhatják majd be igényeiket.
A pályázati felhívásról bővebb információk elérhetőek: https://info.kisfaludyprogram.hu/agazati-tamogatasi-program/videki-vendeglatohelyek-tamogatasa
Családok tízezreit segíti az Otthonfelújításai Program
A kormány az összesen 108 milliárd forintos keretösszegből vissza nem térítendő támogatást és kamatmentes hitelt nyújt családi házak energiahatékonyságának javítására, amely az 1990 végéig megépült ingatlanok energetikai korszerűsítését összesen akár 6 millió forint állami hozzájárulás segítheti.
A pályázati lehetőség az életvitelszerűen lakott, egy- és többlakásos családi házakban tervezett beruházásokra vehető igénybe. A követelmények közül kikerült a vezetékes földgázhálózatra kötöttség feltétele. Elvárás, hogy a beruházások révén épületenként legalább 30 százalékos energiamegtakarítás valósuljon meg.
Az otthonfelújítási programban a következő beavatkozásokhoz vagy tetszőleges kombinációjukhoz nyerhető el hozzájárulás:
- épület külső határoló elemeinek hőszigetelése,
- nyílászárócsere,
- használati melegvíz-rendszer korszerűsítése,
- fűtésrendszer korszerűsítése magas hatásfokú gázkazánnal,
- a hozzátartozó kéménybéléssel és a kapcsolódó hőleadókkal.
A támogatást 2024. június 3-tól lehet igényelni.
Tájékoztató: https://otthonfelujitasi-tamogatas.hu/
Felhasználási területek/ajánlatkérés: https://otthonfelujitasi-tamogatas.hu/felhasznalasi-teruletek/
Még kedvezőbb feltételek mellett pályázhatnak a KKV-k a Technológia Plusz Hitelprogramra
A kormány módosította a 155 milliárd forint keretösszegű, európai uniós társfinanszírozású GINOP plusz-1.4.3-24 KKV Technológia Plusz Hitelprogram részleteit.
Még szélesebb kör számára válik elérhetővé és sokrétűbben felhasználhatóvá a nulla százalékos fix kamatozású finanszírozási forma, a módosításoknak köszönhetően pedig a pályázó KKV-k ügyletenként már ötmillió forint hitelösszeget is igényelhetnek, a kötelezően előírt foglalkoztatotti létszám pedig egy főre csökkent.
Elszámolhatóvá válnak a meglévő ingatlan átalakításával, bővítésével, felújításával, korszerűsítésével kapcsolatos költségek a projekt összköltségének legfeljebb 50 százaléka erejéig, továbbá a beruházáshoz kapcsolódó készletbeszerzés költsége is, legfeljebb az összes elszámolható költség 30 százaléka erejéig. Mindezen könnyítések mellett a hitelprogram elérhetővé válik az építőipari vállalkozások számára, illetve építőipari fejlesztési igényre is.
Az NKA Könyvkiadás Kollégiuma nyílt pályázati felhívása
A Könyvkiadás Kollégiuma pályázatot hirdetett a könyvkiadási tevékenység 2024. évi fejlesztésére, a magyar könyvkultúra jelentős értékeinek létrehozására az alábbi témakörökben.
Művészeti tárgyú, illetve a különböző művészeti területekhez kapcsolódó, azokat bemutató, értelmező, értékelő művek hagyományos módon történő megjelentetése.
- Klasszikus irodalmi örökségünk kritikai kiadásainak hagyományos módon történő megjelentetése.
- Magyar szépirodalmi művek megjelentetése.
- Tudományos ismeretterjesztő művek megjelentetése.
- Gyermek és ifjúsági könyvek megjelentetése.
- XX-XXI. századi idegen nyelvű szépirodalmi művek magyar nyelvű megjelentetése.
- Szépirodalmi, művészeti, illetve ismeretterjesztő művek digitális formában, e-book formátumban történő publikálása.
- Szépirodalmi, művészeti, illetve ismeretterjesztő művek digitális formában, internetes szerverről történő tartalomszolgáltatás formájában működtetett publikálása.
- Magyar szépirodalmi művek, valamint gyermek és ifjúsági könyvek hangoskönyv formában történő megjelentetése.
Pályázatot benyújtani az NKA portálján keresztül 2024. augusztus 15-én éjfélig lehet.
Vidéki vendéglátóhelyek támogatása II.
Országszerte közel nyolcszáz vidéki cukrászda igényelhet egymillió forint vissza nem térítendő támogatást eszközbeszerzésre és fejlesztésre július 2-től augusztus 1-ig. Keddtől indul az összesen 13 milliárd forint értékű turisztikai támogatási konstrukció második üteme – hívta fel a figyelmet a Magyar Turisztikai Ügynökség. Az összesen 800 millió forint keretösszegű felhívás második eleme a Magyarország kormánya által a vidéki vendéglátóhelyek támogatására indított 13 milliárd forint értékű programjának.
https://info.kisfaludyprogram.hu/agazati-tamogatasi-program/videki-vendeglatohelyek-tamogatasa
Új felhívások a Nemzeti Együttműködési Alap keretében
Megjelentek a Miniszterelnökség által biztosított forrásból a Nemzeti Együttműködési Alap pályázati kiírásai.
Az „Adományok után járó normatív kiegészítésen alapuló támogatás civil szervezetek részére 2024.” című, NEAN-KP-1-2024 jelű pályázat célja a civil szervezetek működésének támogatása.
A kiírás keretében akkor biztosítható támogatás, ha a civil szervezetek által gyűjtött és a számviteli beszámolójában feltüntetett adomány után járó tíz százalékos normatív kiegészítés eléri a 10.000,- Ft-ot (a számviteli beszámolóban adományként feltüntetett összeg legalább 100.000,- Ft). Az adományok után járó normatív kiegészítésként nyújtott működési támogatás legfeljebb 750.000,- Ft értékig biztosítható.
A pályázat beadási időszaka: 2024. június 24. 10:00 – 2024. július 24. 14:00
KKV-k közbeszerzési részvételét ösztönző támogatás
A Felhívás keretében a mikro-, kis-, és középvállalkozások a közbeszerzési verseny élénkítése céljából átalány alapú, egységesen 600 000 Ft támogatást igényelhetnek közbeszerzési ajánlatuk elkészítéséhez és az elkészített ajánlati dokumentáció közbeszerzési ajánlattételre történő benyújtásához kapcsolódóan felmerült költségeihez.
Határidő: A pályázatok benyújtására 2025.12.31-ig van lehetőség.
Közúti elektromos jármű beszerzés támogatása vállalkozásoknak
A támogatás célja: Tisztán elektromos meghajtású személyautó, kishaszon gépjármű, és kisbusz beszerzése.
A felhívás keretében kizárólag olyan teljesen elektromos, a vásárláskor először Magyarországon forgalomba helyezésre kerülő új gépjármű megvásárlása vagy pénzügyi lízing keretében való beszerzése támogatható, amely megfelel a közúti járművek műszaki megvizsgálásáról szóló 5/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet szerinti M1 , M2 , illetve N1 , N2 kategóriás gépjárműnek.
Határidő: A pályázatok benyújtására 2025.03.31-ig van lehetőség.
2023. évben közvetlen irányítású uniós programok keretében megvalósuló projektek ÖNERŐKÖLTSÉGÉNEK hazai forrásból történő támogatásához
A KÁF-1-2023 Felhívásra az 590/2022. (XII. 28.) Korm. rendelet 17. § (1) bekezdésében felsorolt 18 közvetlen uniós program keretében megvalósuló projektekhez nyújtható be támogatási igény (a CEF projektek kivételével – az Európai Hálózatfinanszírozási Eszköz, a Szomszédsági, Fejlesztési és Nemzetközi Együttműködési Eszköz, az Erasmus+, az Európai Védelmi Alap, a Digitális Európa, a LIFE, az Egységes Piac Program, a Kreatív Európa, az Adóügyi Együttműködés, vámügyi együttműködés és csalás elleni program, az Európai Szolidaritási Testület, az ESZA+ foglalkoztatás és szociális innovációk ág (EaSI), az EU4Health, az Euratom Kutatás és Képzési Program 2021–2025, a Polgárok, Esélyegyenlőség, Jogok és értékek, az Igazságügyi együttműködés, az Európai Űrprogram, a Fúziós energia-fejlesztés (ITER) vagy az Innovációs Alap). Támogatási kérelem a 2014-2020 programozási időszakra már benyújtott, de még el nem bírált, illetve a 2021-2027 programozási időszakra benyújtott és benyújtani tervezett pályázatok önerejének biztosítására igényelhető.
A támogatás formája : Vissza nem térítendő támogatás
A támogatás mértéke: Minimális összege: 10.000.000 Ft – maximális összege: 500.000.000 Ft.
A támogatás összege nem haladhatja meg a benyújtott/benyújtandó európai uniós pályázatban kérelmezett – az elszámolható költségekre jutó – önerő 50 %-át.
Támogatásra jogosultak: költségvetési szerv, nem költségvetési szervként működő közszféra szervezet kedvezményezett, helyi önkormányzat, önkormányzati társulás, egyesület, köztestület, egyházi jogi személy, alapítvány, közalapítvány, többségi állami tulajdonú, nonprofit gazdasági társaság.
https://www.palyazat.gov.hu/kzvetlen-unis-programok-ner-tmogatsa-2023
Szakképzési ösztöndíjak
A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal pályázati kiírása szerint újabb ösztöndíjra pályázhatnak a szakképzésben tanulók. A technikumokban és szakképző iskolában két évfolyam kap általános ösztöndíjat, a jelenleg is futó tanév második felétől pedig nagyobb összegű juttatásban is részesülhetnek a diákok. Az Apáczai ösztöndíjprogram keretében a pályázat benyújtására nappali rendszerű szakmai oktatásban tanulói jogviszonnyal rendelkező, szakképző iskola, illetve technikum hátrányos helyzetű, jó tanulmányi eredményű, 9. és 10. évfolyamának tanulói jogosultak a 2021/2022. tanév II. félévétől. A havonta nyújtható támogatás összege 16.000 Ft – 34.000 Ft között alakulhat, a tanulmányi eredménytől függően. A szakképzési rendszer amellett, hogy anyagilag ösztönzi a tanulókat, lehetőséget biztosít számukra, hogy mentorok segítség őket a tanulásban.
A KRÉTA rendszerben a pályázói felület 2022. január 18-tól érhető el a Pályázók számára.
A részletes információk és további pályázatok az alábbi linkeken és a csatolt pályázati kiírásban találhatók:
Ösztöndíjak és támogatások | IKK Innovatív Képzéstámogató Központ Zrt.
A mai naptól lehet pályázni a mezőgazdasági kisüzemek fejlesztésére.
A felhívásra támogatási kérelmet nyújthat be:
a) őstermelő,
b) mezőgazdasági termelőnek minősülő egyéni vállalkozó,
c) szociális szövetkezet, aki/amely a támogatási kérelem benyújtásakor nyitva álló benyújtási szakasz első napját megelőzően legalább 180 nappal megkezdte mezőgazdasági tevékenységét, és igazolja, hogy a támogatási kérelem benyújtásakor rendelkezik legalább 5 000, de 10 000 euró STÉ-nél kisebb üzemmérettel.
Az igényelhető támogatás összege legfeljebb 10 millió Ft, a támogatás maximális mértéke az összes elszámolható költség 85%-a.
A pályázati felhívás és a támogatási igény benyújtásával kapcsolatos részletszabályok elérhető: https://kap.gov.hu/tamogatas/kap-rd09a-1-24
Megjelent a 2025. évi egyházi közösségi célú programok támogatási felhívása.
A támogatás célja a közösségépítést, közösségi nevelést szolgáló, valamint egyéb hitéleti programok támogatása. A költségvetési támogatás a 2025. évben megvalósuló tevékenységre nyújtható. Támogathatóak az egyházi táborok, lelkigyakorlatok, hitéleti, közösségépítő, illetve közösségi nevelést (ifjúsági nevelést, a család megtartó erejét és teremtésvédelmet) szolgáló, minimum 2 napos egyházi rendezvények, programok szervezése, lebonyolítása; a határon túli és ott a magyarság megmaradását szolgáló egyházi közösségek minimum 2 napos programjai: hitéleti, kulturális, közösségi nevelési és közösségépítő tevékenységek, valamint a Magyarország határain belül és Kárpát-medencében (Románia, Szerbia, Horvátország, Szlovénia, Ausztria, Szlovákia, Ukrajna) megszervezett minimum 2 napos zarándoklatok, amennyiben a háborús helyzet lehetővé teszi.
A támogatási kérelem benyújtásának határideje: 2025. március 31.
A támogatás igénylésének részletes szabályait tartalmazó pályázati felhívás elérhető: https://bgazrt.hu/megjelent-a-2025-evi-egyhazi-kozossegi-celu-programok-tamogatasi-felhivasa/
A Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. pályázatot hirdetett a bolgár, a görög, a horvát, a lengyel, a német, az örmény, a román, a ruszin, a szerb, a szlovák, a szlovén és az ukrán nemzetiségek táborok 2025. évi költségvetési támogatására.
A pályázati kiírás célja a fenti nemzetiségek körébe tartozó nappali tagozatos, általános és középiskolai tanulók részvételével történő táborok, erdei iskolák megvalósítása, amelyeknek a következő tevékenységek közül kell megvalósítaniuk legalább egyet: a tanulók anyanyelvi nyelvismereteinek bővítése, a nemzetiségi népismeret részét képező, anyaországgal/nyelvnemzettel kapcsolatos történelmi, földrajzi, néprajzi, kulturális ismereteik fejlesztése, a teremtésvédelem érdekében végzett tevékenység támogatása, hagyományőrzés vagy hitéleti tevékenység.
A pályázatok véglegesítésére 2025. április 9-ig van lehetőség.
Bővebb információ és a pályázati kiírás elérhető: https://bgazrt.hu/nemzetisegi-taborok-2025-evi-tamogatasa/
A Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. pályázatot hirdetett a bolgár, a görög, a horvát, a lengyel, a német, az örmény, a román, a ruszin, a szerb, a szlovák, a szlovén és az ukrán nemzetiségek kulturális kezdeményezéseinek 2025. évi költségvetési támogatására.
A pályázati kiírás keretében 4 altémában lehet pályázatokat benyújtani. Az első altémában a megpályázható és megítélhető támogatás összege 300.000 forint, a második altémában a megpályázható és megítélhető támogatás összege 600.000 forint, harmadik altémában az elnyerhető támogatás összegének alsó határa 200.000 forint, felső határa 1.500.000 forint. A negyedik altémában az elnyerhető támogatás összegének alsó határa 200.000 forint, felső határa 2.000.000 forint.
A pályázatok véglegesítésére 2025. április 16-án 16 óráig van lehetőség.
A pályázás részletes feltételeit tartalmazó pályázati kiírás elérhető: https://bgazrt.hu/nemzetisegi-kulturalis-kezdemenyezesek-2025-evi-tamogatasa/
A Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő nyílt pályázatot hirdetett családbarát munkahelyek kialakításának és fejlesztésének támogatására.
A pályázat célja olyan családbarát munkahelyek kialakítását és fejlesztését megvalósító munkahelyi családbarát programok támogatása, melyek elősegítik a munka és magánélet összeegyeztetését, a családi, magánéleti és munkahelyi kötelezettségek összehangolását.
A pályázaton legfeljebb 5.000.000 Ft vissza nem térítendő támogatás igényelhető. A pályázat benyújtására 2025. április 30-ig van lehetőség.
A pályázati felhívás letölthető: https://emet.gov.hu/csaladbarat-munkahelyek-kialakitasanak-es-fejlesztesenek-tamogatasa-cimu-2025-evi-palyazat/
Meghirdetésre került a „Civil szervezetek 1-es típusú diabétesszel kapcsolatos tájékoztatási feladatainak támogatása” című pályázat.
Kizárólag azon civil szervezetek nyújthatnak be pályázatot, amelyek alapító okiratukban, alapszabályukban az 1-es típusú diabéteszesekre figyelemmel fogalmaznak meg alapfeladatokat és célokat és ezen célok elérése érdekében legalább egy éve folyamatosan végzik tevékenységüket.
A pályázaton minimum 2.000.000 – maximum 30.000.000,- Ft vissza nem térítendő támogatás igényelhető. A pályázatokat szintén 2025. április 30-ig lehet benyútani.
Bővebb információ elérhető: https://emet.gov.hu/civil-szervezetek-1-es-tipusu-diabetesszel-kapcsolatos-tajekoztatasi-feladatainak-tamogatasa-cimu-palyazat-3/
A kormány kihirdette az utcák és járdák felújítására szóló pályázatát a falusi önkormányzatok számára.
Az önkormányzatok az utcák felújítására maximum 45 millió forintot igényelhetnek, míg járdafelújítás esetén a maximális támogatási összeg 10 millió forint. Az idei évtől gyalogátkelőhelyek létesítését, vagy meglévő zebrák és gyalogátkelőhelyek felújítását is támogatja a kormány!
A pályázatokat május 23-tól június 23-ig nyújthatják be az érintettek!
A részletek megtalálhatóak:
a kormany.hu és a magyarfaluprogram.hu oldalakon.